Skip to main content

Oynadığım Oyunlar ve E-Spor

Boş zamanlarımda keyif amaçlı oynadığım oyunları sizlerle paylaşmak istedim oyun sektörü gittikçe gelişiyor e-spor sektörüne büyük yatırımlar yapılıyor ama ben tabiki işin keyif kısmındayım profesyonel oyuncu olmanın pek bir mantığı olduğunu düşünmüyorum.

Bunun sebebini açıklayacak olursam 18-19 yaşında genç arkadaşlarımızın oyunlarda çok başarılı olup para kazanma ihtimalleri var evet fakat birde şöyle düşünelim bugün formunuz iyi ve keyif alıyorsunuz fakat bunun gelecek yaşları var bu işten bir kerede çok yüksek paralar kazanarak ileriye yatırım yapmanız lazım ki buda milyonda 5 – 10 kişinin başarabileceği bir olay olduğu da bir gerçek.Tabiki bu alanda kendinizi denemeyin demiyorum yada bu sektörde çalışan arkadaşlara kötü bir şey söylemiyorum sadece kendi fikirlerimi aktarıyorum.

E-spor konusunda yorumumu yaptıktan sonra oynadığım oyunları sıralamaya geçelim;

1-CS:GO

csgo-810x400
CS:GO

Geçtiğimiz günlerde biz Türklerin dünya şampiyonu olduğumuz oyunu evet bende oynuyorum.

Oyun hakkında genel fikirlerimi aktaracak olursam ufaklıktan beri oynadığımız cs 1.6 yenilenen grafikleri ve genel bir online modu oluşturulduğu sistem diyebiliriz.

FPS tarzında en kaliteli ve sevdiğim oyun diyebilirim en çok beğendiğim kısmı ise oyunda para yatırarak öne geçme gibi bir şansınız yok bu yüzden herkes eşit tabi ki skin alarak oyununuzu güzelleştirebilirsiniz ama bunun size bir faydası yok yani parası çok olanda parası olmayanda eşit olarak savaşıyor.

Yeteneği olan daha çok vakit ayıran head shot atarak keyfini alıyor. 🙂

2-League Of Legends

 

League Of Legends
League Of Legends

Dünya üstünde en çok oyuncuya sahip oyunların başlarında gelen oyunu evet bende oynuyorum.Tüm dünya üstünde en çok yatırımı alan koca e-spor arenalarını dolduran oyun diye bir açıklamada yapabiliriz.

Tabi ki bu kadar oyuncusu olan bir oyunun keyif vermediğini söyleyemem evet eğlenceli mi eğlenceli fakat yeri gelip oyunlarınızda sizi çıldırtacak tiplerle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek.

Oyunun genel yapısından bahsedecek olursan oyun 3 ana koridor üzerinden oluşuyor ve bu koridorda herkes eşit seviyede başlayarak oyun içinde gelişim göstermeye çalışıyorlar zevkli anlar güzel takım savaşları ile güzel bir oyun geçiriyorsunuz ortalama bir oyun süresi ise  25-35 dk arası değişiyor.

Buradada herkesin eşit olduğunu belirtip paranın size öne geçirme durumu yine yok yeteneği iyi olan kazanıyor.Zaman geçirip eğlenmek isteyenler için güzel bir tercih.

Milyonların turnuvalarını izlediği oyunda youtube kanalları da güzel ekmek kazanıyor diyebiliriz,eğer sizde iyi bir oyuncu ve kaliteli bir video hazırlayıcı iseniz bu alanda da güzel paralar kazanmanız mümkün.

3-GTA 5(PS4)

GTA 5
GTA 5

Yıllardan beri süre gelen gta serüvenin hep bir parçası olmuşumdur ama bu oyun bir başka güzel tabiki bir san andreas keyfi vermiyor :). Playstation üzerinde oynamaktan hiç sıkılmadığım ve benim gibi bir çok kişinin düşündüğü eğlenceli bir o kadar da kaliteli grafikleri ile oynadığınız zaman keyif alacağınıza eminim.

Ben oyunu ps4 üzerinden oynuyorum buna rağmen çok keyif alıyorum bilgisayar üzerinden oynadığınız zaman binlerce farklı moda sahip olabilen oyun dahada keyifli olacağına eminim bilgisayar üzerinden oynayanların bunu daha anlatacağını düşünüyorum.

Bilmeyen yoktur ama ben yinede biraz oyunu anlatayım.Oyun açık dünya teması üzerine kurulu nedir bu açık dünya diyecek iseniz oyunda çok büyük bir harita var ve serbest bir kişiliği yansıtıyorsunuz gerçeği bu oyunda 3 adet karekter ile oynuyorsunuz orası ayrı bir konu.

Verilen görevlerin yanı sıra oyunda görev yapmadan sıkılmadan insan dövebilir araba çalabilir Hollywood turu yapabilirsiniz.Eminim keyif alarak sıkılmadan bu oyunda zaman geçirebileceksiniz.

4-NBA 2K16(PS4)

Nba 2K16
Nba 2K16

Genel olarak spor takip etmeyi seven birisiyim tabiki NBA benim takip ettiğim bir lig bunun oyunuda bana büyük keyif veriyor.Genel kurgu olarak biraz bahsedecek olursak oyun bildiğimiz yıllardır süre gelen nba serisinin bir devamı yani bir basketbol oyunu.

Arkadaşınızla veya kardeşleriniz ile sıkılmadan sürekli maç yapıp büyük rekabet ortamlarını oluşturabileceğiniz maç sistemi ile olsun,oyunda bulunan  My Career modu ise tek başınıza iken gerçekten aşırı keyif veriyor,kısaca bu modu anlatacak olursam oyunda bir basketbolcuyu canlandırıyorsunuz lise döneminden bir nba yıldızı olana kadar geçen süreçte oynadığınız performansınıza göre gelen tekliflerle bir süper star olabiliyorsunuz.

Özellikle yenilmeyi seven bir abiniz var ise büyük keyif alacağınıza eminim 🙂

 

Serkan

Araştırmayı seven teknoloji meraklısı, Makine mühendisi adayı, her türlü spora meraklı bir o kadarda fanatik Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *