Skip to main content

İzlediğim Türk Dizileri

Her Türk dizisinin kaliteli olmadığını bende biliyorum fakat arada bazıları var ki izlemeyenlerin büyük şey kaçırdığı efsane diziler.

Oldukça beğendiğim dizileri sizlerle paylaşmak istedim.

1-Kuzey Güney

maxresdefault
Kuzey Güney

Baş rollerinde Kıvanç Tatlıtuğ namı diyar Kuzey  ve Buğra Gülsoy dizideki ismi ile Güney bunların yanı sıra Cemre yani Öykü Karayel bulunuyor.

Dizinin konusundan biraz bahsedecek olursak asabi agresif bir o kadarda duygusal olan kuzey tam tersi olarak çalışkan hayalleri peşinde koşan büyük düşünen abisi güney her zaman için kardeşinin onun ayağına takılan bir taş gibi engel olarak görüyor.Dizinin başlangıç aşamasıda böyle oluyor zaten içip iyice sarhoş olan kuzeyi babasının haberi olmadan eve getirmek isteyen güneyin kardeşini aldıktan sonra dönüşte yolda kaza yaparak birinin ölümüne sebep olması ardından kuzey abisinin suçunu üstlenerek hapise gider…

Daha fazlasını anlatmaya gerek yok izlediğiniz zaman zaten öğreneceksiniz.Kesinlikle çok kaliteli ve sürükleyici etkisi olan diziyi hala izlemediyseniz hemen ilk bölümü izlemeye başlamalısınız.

2-Leyla İle Mecnun

Leyla İle Mecnun
Leyla İle Mecnun

Bitmesi ile hepimizin kalbinde büyük yara yaratan efsaneye komedi dram dalında izlediğim en iyi Türk Dizisi diyebilirim herhalde;

Konusundan biraz bahsedecek olursak aynı gün dünyaya gelen iki bebek yatak yetersizliği sebebiyle tek yatakta yatarlar,bu durum üzerine doğuştan birbirlerini buldukları söylenen bebekler beşik kertmesi yapılır ve efsane aşkın isimleri bebeklere konulur Leyla ile Mecnun.

Yıllar geçtikten sonra Mecnun bu konuyu duyar ve ailesiyle karar alarak Leylayı istemeye giderler olayların böyle başlamasıyla birlikte efsane mahallelerinde efsane kadrosuyla bize unutulmaz efsane anlar yaşattılar izlemeyenlerin kaybettiklerinin farkına varması için daha fazla zaman harcamamaları gerekiyor.

3-Behzat Ç.

Behzat Ç.
Behzat Ç.

Bir Ankara Polisiyesi izlemekten büyük keyif aldığım dizilerden bir diğeri efsane Behzat Ç. biraz konusundan bahsedecek olursak ;

Baş komiser Behzat Ç. ve ekibinin cinayet büroda kovaladığı vakalar üzerine geçen dizi her bölümü ayrı bir efsane ve ayrı bir eğlenceli.Harun,akbaba,hayalet diğer ekip üyeleri ile efsaneye imza atmış dizinin ilk sezonun tatil sürecinde bir filmi de çekilmiştir Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filmi şahsen izledim dizinin bir parçası gibi sansürsüz ve daha rahat bir dizi bölümü gibi olsa da yinede keyif aldığımı söyleyebilirim.

3.sezonun sonuna geldiğimizde ise yeni bir sinema filmi ile bizlerle birlikte oldu behzat baş komiser bu sefer filmin adı ise Behzat Ç. Ankara Yanıyor oldu henüz izleme fırsatı bulamadım fakat benimde listemde baş sıralarda yer alıyor.Diziyi henüz izlemediyseniz fazla zaman kaybetmeyin derim.

4-Kardeş Payı

Kardeş Payı
Kardeş Payı

Türk dizi tarihinin ilk 60 dakikalık bölümlere sahip dizisidir.Efsane Ahmet Kural ve Murat Cimcir ikilisine birde Seda Bakan eklenmesi ile tadından yenmez bir dizi ortaya çıkardılar.

Gülmekten keyif alanların izlemesi gereken dizilerin başında gelen yapıtın biraz konusundan bahsedelim;

Metin Ali Feyyaz üçlüsünden esinlenerek adlandırılan Metin Ali Feyza kardeşlerin büyük bir planı var bu plan ise bor ile çalışan araba yapmayı başarmak.Babalarının yardımı ile bu projeyi sürdürürlerken babalarının vefatı sonrası işlerin iyice sarpa sarması ile her anı eğlenceli izlerken hiç sıkılmayacağınız 60 dakikalık serüven sizi bekliyor olacak.Zamana kaybetmeden başlamanız gereken bir dizi olduğunu unutmayın.

5-Avrupa Yakası

Avrupa Yakası
Avrupa Yakası

Gülse Birsel efsane yapıtlarından birisi olan Avrupa Yakası hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz diziler arasında yer alıyor.Gaffur pijamalarından burhan taklitlerine kadar ülkemizde uzunca süre varlığını hissettirdiğini izlemeyenlerde biliyordur.

Konusundan biraz bahsedecek olursak Avrupa Yakası isimli dergi ve onun çalışanlarının yanı sıra Sütçüoğlu ailesi ile her anı ayrı bir eğlenceli ayrı bir keyifli geçen günlerin gösterilmesi diyebiliriz kısaca efsane tiplemeler ile efsane oyunculukların birleşmesi ile muhteşem bir eser haline gelmiş unutulmaz dizilerden birisi olmayı başarmıştır.

Her biri birbirinden kaliteli olan Türk Dizilerini zaman kaybetmeden mutlaka izlemelisiniz.

 

 

 

Serkan

Araştırmayı seven teknoloji meraklısı, Makine mühendisi adayı, her türlü spora meraklı bir o kadarda fanatik Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *