Skip to main content

İzlediğim Korku Filmleri

İzlemekten en çok keyif aldığım film sektörlerinden olan Korku Filmleri konusunda sizlere beğendiğim filmleri paylaşmak istedim.

Korku film anlayışı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir kimisi Türk Korku Filmleri severken kimiside nefret eder kimisi Yabancı Korku Filmleri severken kimisi hiç sevmez beni en çok korkutmayı başarmış filmleri sıralayayım

1-Musallat 2

Musallat 2
Musallat 2

Filmin genel konusundan bahsedecek olursak klasik bir Türk Korku Filmi diyebiliriz fakat beni izlerken ve izledikten sonra baya korkuttuğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Genel konu ise şu şekilde gelişiyor,zengin bir ailenin bir çok kez denemesine rağmen çocuğu olmuyor bunun üzerine çocuk yapmak için her yolu deniyorlar fakat denemedikleri bir yol var oda cinci hocaya giderek onlardan medet ummak istiyorlar.Başarılı olup çocuk sahibi oluyorlar fakat bu doğan çocuktan sonra onlara musallat olan bazı şeyler var bütün film boyunca gerilim ve korkuyu tavanda tutan sahneleri ile tek başınıza izlememenizi önereceğim filmler arasında bulunuyor.

2-1408

1408
1408

Bu sefer ise baş rolünde John Cusack bulunduğu Yabancı Korku Filmi olan 1408 var. Filmin içeriğinden biraz bahsedecek olursak bir otel odasında ne kadar olay yaşanabilir ki ? sorusuyla başlamak gerekiyor.Bunun cevabını bu filmin içerisinde bulabiliyorsunuz olağan dışı olayları araştıran Mike şimdiye kadar hiç bir olaydan korkmadan bütün gizemleri çözmeyi başarabilmişti.

Bu sefer işler değişiyor yıllardır kimsenin kalamadığı çok tehlikeli olduğu söylenilen 1408 numaralı otel odasını araştırmak için otele giden Mike diğer olaylarda olduğu gibi eğlenceli bir şekilde anlatacak hikayeler yerine çok büyük korkulu anlar yaşıyor.

Bütün film boyunca gerilimin üst seviyede olduğu bir film mutlaka izlemenizi öneriyorum.Bu filmi izledikten sonra kalacağınız otellerde 1408 numaralı odanın denk gelmemesi için çok dua edeceksiniz.

3-Mama

Mama
Mama

Hem ilginç hem ürkütücü bu filmde 2 küçük kız kardeşin annesi ve babasının kavga etmesi sonucu araçta yolculuk yaparken ormanda yaptıkları kaza sebebiyle anneleri ve babaları hayatlarını kaybediyor.Annesi ve babasının ölümünden sonra küçük kızlar ormanda tam 5 yıl sonra amcalarının onları bulması ile bu mucizenin nasıl gerçekleştiği düşünülmeye başlanıyor.Bu süreçte kızlar çok değişik şekillerde yaşıyor duruyor ve tavırlar sergiliyorlardı.

Amcaları nasıl olduğunu düşünürken olaylar yavaş yavaş ortaya çıkıyor.Her anında ilginç bir gerilim yaşatan filmde gerçekten en kısa zamanda izlemeniz gereken filmler arasında olmalı diyorum.

4-Dabbe 5 Zehr-i Cin

Dabbe Zehr-i Cin
Dabbe Zehr-i Cin

Korku filmi dediğimiz zaman ülkemizde çok bilindik seri olan Hasan Karacadağ yapımı filmlerden dabbe serisini bu listeye ekledim.Beğenmeyenlerin çok olduğu seri benim korkarak izlediğim filmler arasında bulunuyor.

Konusundan bahsedecek olursak,kahramanımız dilek evine yapılan hırsızlık olayıyla şoka uğrar fakat eve hiç bir türlü insan girdiğine dair kanıtlar bulunamaz ve evlerine kamera sistemleri kurarlar daha sonra gördükleri karşısında ise şok olmuş duruma düşerler.Daha sonra bu işten kurtulmak için bir hoca ile görüşen çiftimiz başından geçen olayları anlatan her anı gerilim heyecan içeren filmin sonunda hiç beklenmedik bir şekilde biterek izleyenlerin dahada şaşırmasına sebep veriyor. Mutlaka izlemenizi öneririm.

5-Magi

Magi
Magi

Yine Hasan Karacadağ yapımı olan filmde bu sefer oyuncular sadece Türk değil oyuncu kadrosunun başında Yabancı oyuncular bulunuyor.

İzlemeden önce bana pek güzel bir film olmadığını hatta korkmayacağımı düşündüren film izledikten sonra fikirlerimi fazlasıyla değişmesine sebep olan bir yapıt haline dönüştü.Konusundan bahsedecek olursak İngilizce eğitmeni olan Marla hamilelik döneminde zor dönemler geçirdiğini anlatan mesajı kız kardeşine gönderir.Bunu okuyan kardeşi Amerika’dan apar topar gelerek kardeşine yardımcı olmak ister fakat ters giden bir olay olarak geldiği gece kız kardeşi yatağında ölü bulunuyor.Bu esrarengiz ölümü araştırmaya başlayan Olivia başından geçen olaylarla korku ve gerilim hat safada devam ediyor.Korkmak isterseniz izleyeceğiniz filmler listesine direk koymalısınız.

Serkan

Araştırmayı seven teknoloji meraklısı, Makine mühendisi adayı, her türlü spora meraklı bir o kadarda fanatik Fenerbahçe taraftarı

2 thoughts to “İzlediğim Korku Filmleri”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *