Skip to main content

HAREKETE GEÇ

Düşünmeyi bırak HAREKETE GEÇ!

Uzun zamandır içinde bulunduğum bu paradoks halinden çıkmak için neler yapabiliriz ;

Bir şeyler yapmak istiyorum şu alanda kendimi geliştirmek istiyorum veya spora gitmek istiyorum ama sadece istiyorum düşünüyorum planlıyorum ama hep askıda kalıyor.

Bu duruma bir çözüm getirilmesi gerektiği ve bir şeyleri yapmak için önce başlamak gerektiği gerçeğiyle yüzleşmemiz gerekiyor.

ZAMAN DEĞERLİ HAREKETE GEÇ!

Günümüzde bilgi erişimi çok kolay karıştırılması gereken ansiklopediler veya gidilmesi gereken kurslara internet üzerinden ulaşabiliyoruz ve bunu yapmıyoruz.!

Peki neden bunları yapamıyoruz bunun sebebi çok mutlu olduğumuz bir yerin olması orası bizim konfor alanımız.

Konfor alanı bu kelime ne anlama geliyor ? Harekete geçmemize neden engel ?

Konfor alanı bizim bulunduğumuz ortama alışmamız ve o ortamın gerekliliklerini bilip o ortamda her şeyi yapabileceğimizi düşündüğümüz psikolojik ortamdır.

Yani içerisinde bulunduğunuz ortamda rahatsanız ve orada her şeye hakimseniz ve orada kendinizi geliştirmek zorunda hissetmediğiniz ortam olarak adlandırılabilir.

Kendinizi konfor alanında olduğunuzu ancak farklı bir ortam veya farklı bir çalışma alanına geçince anlayıp ve onu yapmak yerine eski ortam iş veya hangi durum ise onu dönmek isteyeceksiniz.

BU İNSANIN HAREKETE GEÇMESİNE ENGEL OLUYOR!

Bu yüzden konfor alanlarını yıkmamız ve kendimizi yapmak istediğimiz şeye odaklayıp zorlukları göze alarak bir şeyleri yapmamız gerekiyor.

İNTERNET

ARAŞTIRMAYA BAŞLA!

Başlamak harekete geçmek istediğimiz konulara uzaktan bakmak yerine ilk hamleyi attıktan sonra milyonlarca bilginin verinin olduğu İnternet sayesinde kendimizi o neymiş ? , bu nasıl oluyor ? , bu da mı varmış ? gibi sorular ile kendimizi iyice konunun içinde bulunmamızı sağlayacak;

Burada önemli olan işe başlangıç yapıp derinleşmeye başlamaktır arkası gelecek ve HAREKETE GEÇ tanımının ne kadar değerli olduğunu anlayacaksınız.

BAŞLAMAK İÇİN ÇOK GEÇ!

Bu düşünceyi aklınızdan hızlıca çıkarın çünkü bu konfor alanının bize sunduğu yalanlardan birisi yapmak istediğiniz her ne olursa olsun başlamanız için hiç geç değil.

Geç kaldığını düşünmek sadece kendini kandırıp konfor alanını terk etmemektir.Bu yüzden geciktiğini düşünüp kendini daha çok bunlar ile yorma başla ve gerçekten başaracağına inan.!

Hemen yapacaklarını planlayarak işe başla.

PLANLA VE BAŞLA

İlk olarak yapmak istediklerini ve nasıl yapacağın ile ilgili bir ön araştırma ile planlayıp hızlıca ilk adımdan başla.

  • Yarın değil bugün.
  • Sonra değil ŞİMDİ
  • NE YAPMAK İSTİYORSAN
  • BUNU SADECE SEN YAPACAKSIN
  • SENİN İÇİN KİMSE UĞRAŞMAYACAK

Yazılım öğrenmek istiyorsan hemen başla, yüzmeyi öğrenmek istiyorsan şimdi , kendi girişimini hayata geçirmek istiyorsan neden araştırmalara başlamıyorsun ?

Kampa gitmek istiyorsan kampa git yeni bir spor dalına başlamak veya yeni bir müzik aleti çalmak istiyorsan şimdi başlamanın tam vakti.

Serkan

Araştırmayı seven teknoloji meraklısı, Makine mühendisi adayı, her türlü spora meraklı bir o kadarda fanatik Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *